Książki to idealne prezenty na Dzień Dziecka

Dzieci już od najmłodszych lat uwielbiają przeglądać obrazki w książkach. Im bardziej kolorowe strony tym chętniej dzieci je przeglądają i częściej do nich wracają. To, że w książce jest mało tekstu nie oznacza, że książka jest za krótka. Książki takie jak „Pucio uczy się mówić” to doskonała propozycja dla młodszych dzieci z okazji ich święta.

Seria książek o Puciu

Historie Pucia stają się coraz bardziej popularne. Ten maluch staje się towarzyszem małych dzieci i pokazuje w jaki sposób mówić pierwsze słowa. Autorka książki Marta Galewska Kustra stworzyła postać, którą dzieci pokochały. Uwielbiają oglądać piękne rysunki, a rodzice z radością czytają i uczą dzieci pierwszych słów.

Najlepsze efekty daje nauka przez zabawę, a gdy Pucio mówi „dobranoc, dzień dobry i cześć” dzieci słuchają tego z zainteresowaniem.

Zaletą książek o Puciu jest nienachalna kolorystyka, choć książki są pełne kolorów, są jednak stonowane i działają uspokajająco na dzieci.

Książki świetnie sprawdzają się jako prezent, a autorka oprócz tego, że stworzyła fantastyczną serię książek jest także logopedą i pedagogiem dziecięcym. Dzięki temu wie w jaki sposób dobrać naukę słów do konkretnego etapu rozwoju dziecka. Rodzice wybierając książeczki z tej serii mogą być spokojni o właściwy rozwój swoich dzieci.

Dobre prezenty na Dzień Dziecka to nie tylko zabawki, warto przekazywać dzieciom miłość do książek od najmłodszych lat.

Kim jest Pucio?

Autorka stworzyła książki dostosowane do poszczególnych etapów rozwoju dzieci. W książkach są także wskazówki dla rodziców, które ułatwiają naukę poprzez zabawę. Głównym bohaterem jest kilkuletni Pucio i jego rodzina. Na każdej stronie towarzyszymy mu podczas zwykłych czynności:

-odwiedzamy go w przedszkolu,

-chodzimy z nim na spacer,

-a nawet oglądamy, jak zostaje kucharzem

-towarzyszymy, gdy uczy się robić siku na nocnik.

Pucio staje się idolem dzieci i chętnie naśladują jego poprawne zachowania oraz uczą się poprawnie wymawiać trudne wyrazy.